Online Diyet

Ankara Diyetisyen Onur Demir

Diyetisyene gitmeye ihtiyacınız var fakat günlük hayatın temposundan vakit ayıramıyor musunuz? Yurt dışında veya yurt içinde farklı bir şehirde misiniz? Pandemiden dolayı evinizden mümkün olduğunca çıkmak mı istemiyorsunuz? Tüm bu isteklere ortak bir cevap var: Online Diyet 

Peki Online Diyet Nedir?

Online Diyet nerede yaşarsanız yaşayın diyetisyeninize online olarak her zaman ulaşabileceğiniz, aklınıza takılan her soruyu sorabileceginiz  motivasyonunuz düşmeden diyete daha iyi uyum sağlayarak sağlıklı beslenmeyi öğrenebileceginiz, yaşam tarzı haline getirebildiginiz bir programdır. Online diyetle istediğiniz vücut görünümüne ulaşabilir veya ihtiyacınız olan programa sahip olabilirsiniz.

Online Diyet Kimler için Uygun?

Online diyet, uzun yıllardır pandemi öncesinde de farklı şehirlerde yaşayan ya da ulaşım sıkntısı le vakit sıkıntısı çeken danışanlarımız için uyguladığımız bir yöntem olmasına rağmen, son yıllarda özellikle pandeminin etkisiyle popülerleşmeye başlamış ve pekçok danışan tarafından da tercih edilmiştir. Bu yöntem için özel bir kısıtlama bulunmamaktadır. Online diyet, sağlıklı beslenmeyi öğrenmek isteyen herkes için uygundur. Araya mesafelerin girmesi, haftalık kontrolleri aksatmaktadır. Sağlıklı ve doğru beslenmeyi öğrenip bunu bir yaşam şekli haline getirebilmek için kişinin diyetisyeniyle sürekli iletişim halinde olması gerekmektedir. Bu süreçte özellikle koşulların el vermediği meşguliyet ve mesafeler gibi durumlarda yüz yüze görüşmeler pek mümkün olmamaktadır. Bu noktada da online diyetler oldukça etkili bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Online Diyet

 • Diyetisyene gidemeyecek kadar hızlı bir hayat temponuz varsa ve kendinize vakit ayırmakta zorlanıyorsanız
 • Diyet sürecinde sürekli olarak motivasyona ihtiyaç duyuyorsanız
 • Kilo probleminizi aşmakta zorlanıyorsanız
 • Size uygun diyet programınızı oluşturmak için diyetisyene gitmeye çekiniyorsanız
 • Diyetisyeniniz farklı bir şehir veya ülkede ise 
 • Doğru beslenme ile sağlığınızı korumak istiyorsanız
 • Beslenmeye bağlı ya da doğru beslenmenin tedavinin bir parçası olduğu bir rahatsızlığa sahip iseniz

online diyet sizin için oldukça iyi bir seçenek olacaktır.

Online Diyette Ev Ortamının Önemi Nedir?

Online diyet aslında size ev ortamı, işyeri ortamı veya hareket halinde olmamak kaydıyla aracınızdayken kolayca diyetisyeninizle görüşme imkanı sunmaktadır. Öncelikle ev ortamında bulunmanın kilo vermek isteyen kişiler için önemli ve olumlu etkileri vardır. Bunlardan ilki evin alışılmış bir ortam olmasıdır. Diyetisyene giden kişiler genellikle az da olsa gergin olurlar ve tam anlamıyla odaklanamayabilirler. Ev ortamında yapılacak olan online diyet ile hem gerginlikten hem de odaklanma eksikliğinden kurtulmak mümkündür. Böylece diyet programını ve size getirilerini daha iyi anlarsınız. Bunun haricinde ev ortamında kolayca yapılacak bir erişimle zaman kaybı yaşamayacağınız için sık sık görüşmeler yapabilirsiniz. Bu da motivasyonunuzun sık sık arttırılmasında ve kontrollü bir diyet süreci geçirmenizde oldukça etkili olacaktır.

Kişiye Özel Diyet Programları

Herhangi bir diyet programı uygulamanız gerekiyorsa mutlaka kişiye özel olarak yapılmalıdır. Zaten diyetin mantığı da kişiseldir. Kişinin aldığı besinler diyetin temelini oluşturmtadır. Özetle, moda haline gelen veya çevreden duyulan genel geçer diyet programlarının tercih edilmesi sağlık açısından doğru değildir. Diyet, konusunda uzman diyetisyenler tarafından şu özelliklere uygun şekilde hazırlanmaktadır:

Diyet Programını Uygulayacak Kişinin Yaşı

Yaş vücudun işleyişinde en önemli faktörlerden biridir. Birçok hastalıkta önemli olabildiği gibi diyet programında da yaş etkili bir faktördür.

Cinsiyet

Erkek ve kadınlar, hem vücut yapısı olarak hem de hormonal olarak büyük farklılıklara sahiptirler. Östrojen ve progesteron gibi kadınsal hormonların etkisiyle testeron gibi erkeksel hormonların etkisi yalnızca üreme sisteminde değildir. Bu hormonlar sindirim sistemi de dahil olmak üzere vücudun işleyişinde önemli olan birçok sistemde önemli rollere sahiptirler. Özetle, bu hormonlar erkek ve kadınlarda farklı etkilerin oluşmasına neden olur ve buna bağlı olarak diyet programında da değişiklikler gerektirirler.

Boy

Kişinin boyu da diyet programını etkileyen bir diğer faktördür. Birebir bir faktör olmamakla ve diğer etmenlerle birlikte değerlendirilmesi gereken bir konu olsa da kısa boylu kişilerin ihtiyaç duyduğu kilo ve besin miktarı, onlara kıyasla daha uzun kişilerden daha farklıdır. Bunun yanında kemik erimesi gibi nedenlere bağlı olarak kısa boya sahip bireylerde kalsiyum ve protein gibi önemli maddeler açısından daha zengin bir program yapılması gerekebilmektedir.

Metabolizma Hızı

Metabolizma hızı kişinin vücudunda meydana gelen yapım ve yıkımın hızını temsil etmektedir. Metabolizma hızı yüksek kişilerde diyet önerileri daha yüksek kalori düzeylerine ulaşabilmektedir.

Fiziksel Aktivite Sıklığı

Spor yapan veya iş yoğunluğuna bağlı fiziksel aktivitelerin fazla olduğu kişilerde kalori ihtiyacı çok daha fazla olmaktadır. Diyet programları bilinenin aksine hem kilo almak hem kilo vermek için olabilir. Hatta asıl amacı yalnızca sağlıklı beslenmek olan diyet programları bile vardır. Özetle, diyet programı kişinin kalori ihtiyacına uygun ve sağlıklı besinler kullanılarak hazırlanır. Spor yapan kişilerde de kalorisi daha yüksek programlar uygulanmaktadır.

Sağlık Durumu

Diyet programları sağlık durumuna uygun şekilde hazıranmalıdır. Özellikle belli hastalıklar açısından risk altında olan veya bir hastalığa sahip olan bireylerde olumsuz durumları engellemek için hastalığa özel bir diyet programı ayarlanır.

Genetik Faktörler

Genetik faktörler birçok açıdan kişinin sağlığını etkileyebilir. Öncelikle belirtmek gerekir ki, beslenme bozuklukları ve obezitenin en temel nedenlerinden biri genetik yani ailesel kalıtımdır. Eğer aile bireylerinde obezite yaygın olarak görülüyorsa, kişinin normal sınırlarda besin tüketimi yapmasına rağmen obez olma riski yüksektir. Bunun yanında bazı kişilerde bazı vitamin ve minerallerin emiliminde bir eksiklik söz konusu olabilir. Bu kişiler almaları gereken vitaminleri alsalar da yeterli gelmeyebilir. Söz gelimi, bu gibi özel ve genetik durumlarda diyet de kişiye özel şekilde planlanır.

Çevresel Faktörler

Çevresel faktörler diyet programı ayarlanırken diyetisyen tarafından göz önünde bulundurulur.

Beslenme Alışkanlıkları

Beslenme alışkanlıkları, herkesin özel olarak sahip olduğu beslenme düzenine verilen addır. Bu alışkanlıkları sağlıklı bir şekle getirmek için kişiye özel bir diyet programı şarttır.

Bu maddeler, biz diyetisyenler tarafından göz önünde bulundurulan en önemli detaylardır. Bir diyetisyene başvurduğunuzda tüm bu detaylar hakkında size bazı sorular yöneltir. Böylece sizin ihtiyacınız olan besinleri ve kaloriyi hesaplar. Bu hesaplama ve program hazırlama işlemi ciddi bir profesyonellik, eğitimve deneyim gerektirmektedir. Online şekilde size sunduğumuz diyet programı da bu işleyişi aynen uygulamaktadır ve bu konuda oldukça geniş bilgi ve tecrübeye sahip olduğumuzu da belirtmeliyiz.

Ek bir kişiye özel durum olarak, sağlıklı beslenmek için diyetisyene başvuran kişilerin yaşam alışkanlık ve rutinleri de önem taşımaktadır. Kişinin günlük rutin hatayı ve iş yaşamında kolaylıkla uygulayabileceği bir beslenme programları oluşturmak da diyet listesine bağlı kalmayı ve uygulanabilirliğini de kolaylaştıracaktır.

Sağlıklı Beslenme - Diyet Danışmanlığı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Online Diyet Avantajları

Online diyet, bu programa dahil olan kişilerde oldukça etkili sonuçlar vermiştir. Kişinin kendi kararı ve diyetsiyene başvurmasıyla blattığı bu süreçte ister online ister yüzyüze olsun, programa uyumluluk oldukça önemli bir konudur. Online diyetin avantajlarından kısaca bahsedelim.

Online diyet zamandan oldukça fazla tasarruf ettirir. Hem yolda geçecek zamanınızdan hem de randevu vaktinizi beklerken geçireceğiniz zamanınızdan tasarruf edersiniz. Diyetisyeninizle belirlenecek gün ve saatte online olarak görüşebilir, sorularınızı yöneltebilir bilir ve  sağlıklı beslenme konusunda ilk adımınızı atabilirsiniz.

İnternet erişimi olan bir bilgisayar, cep telefonu ya da tablet online diyet hizmetimiz için yeterlidir. İnternet olan her mekanda görüşmelerimizi kolaylıkla gerçekleştirebiliriz.

Kilo Verme - Zayıflama konusunda bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Eğer ev ortamınızda kendinizi daha rahat hissedecekseniz, online diyetle elde edilecek verim de arttıracaktır.

Farklı şehir ve hatta farklı ülkelerden online diyet programına katılabilirsiniz. Mesafeler bizim için asla bir engel teşkil etmez.

Yoğun bir çalışam temponuz ve yaşantınız varsa, kendinize ayıracak sınırlı vaktiniz varsa, yalnızca kendinize diyetisyeninizle görüşme sürenizi ayırarak, uygun bir beslenme programı yaratmak için diyetisyeninizden destek alabilirsiniz.

Online diyet görüşmelerine katılmak oldukça kolaydır. Yalnızca bir tık uzağınızdayız.

Yurtdışında Yaşayanlar Online Diyet Programına Katılabilir mi?

Online diyet hizmeti şehir ve ülke fark etmeksizin herkes için uygundur. Hem randevunuzu hem görüşmenizi online ortamda tamamlayabilirsiniz. İnternet bulunan her ortamda, size hizmetlerimizi sunuyoruz. 

Online Diyet Nasıl Gerçekleştiriliyor?

Seçtiğiniz online diyet paketine göre, önceden belirleyeceğimiz uygun gün ve saatlerde toplantılarımızı planlıyoruz. Toplantılarımız Zoom platformu ya da Whatsapp üzerinden gerçekleştirilmekte olduğundan, eğer Zoom üzerinden görüşme sağlanacaksa, görüşmemizin öncesinde Zoom katılım bilgilerinizi paylaşıyoruz. Aynı zamanda bazı danışanlarımız Whatsapp üzerinden sesli ya da yazılı olarak görüşme yapmayı tercih ediyorlar. Bu şekilde tercih eden danışanlarımızla da Whatsapp üzerinden sesli ya da yazılı olarak görüşme yapıyoruz. Diyet programlarınızı da eposta adresiniz ve Whatsapp üzerinden paylaşmaktayız. Görüşme için belirlenen zamanlarımız dışında da aklınıza takılan her konuda çekinmeden ulaşabilirsiniz.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Onur Demir’e Whatsapp üzerinden ya da iletişim numaramızdan ulaşabilir, online randevu zamanınızı belirleyebilir ve sağlıklı bir şekilde zayıflamak ya da diyet programı oluşturmak için ilk adımı atabilirsiniz.

Online Diyet Kimler için Uygun?

Günümüzde sağlıklı beslenme alışkanlığı edinebilmek amacı ile uygulanan birçok farklı diyet programı bulunmaktadır. Bu diyet programları kişinin değişen fiziksel ve genetik özelliklerine göre özel hazırlanarak bireylerin ideal kilolarına ulaşmalarını sağlarken, sağlıksız beslenme sonucunda ortaya çıkabilecek hastalıkları önlemelerine yardımcı olur. Ancak en önemlisi ise doğru bir diyet programı ile sağlıklı bir yaşam elde etmektir. Diyetisyeniniz bu sürecin her adımında yanınızda olacak olup, size gereken desteği sağlayacak ve dolayısı ile sağlıklı bir yaşam elde etmeniz çok da zor olmayacaktır. Ancak bazen çeşitli sebeplerden ötürü yüz yüze görüşerek hizmet alma fırsatınız olmayabilir. Bu noktada online diyet uygulamamız ile hizmet vermeye devam ederek, sizlere gereken ilgiyi göstereceğimize ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edinmenize yardımcı olacağımıza emin olabilirsiniz.

Online diyet, yaşamınızı kolaylaştırarak sağlıklı beslenmeyi öğrenip yaşam boyu korumanızda size destek olacak, kendinize vakit ayırmanıza olanak tanıyacak bir sağlık hizmetidir. Uzun yıllardır pandemi öncesinde de farklı şehirlerde yaşayan ya da ulaşım sıkıntısı ve vakit sıkıntısı çeken danışanlarımız için uyguladığımız bir yöntem olmakla beraber, son dönemlerde özellikle pandeminin etkisiyle popülerleşmeye başlamış ve pek çok danışan tarafından da tercih edilmiştir. Bu yöntem için özel bir kısıtlama bulunmamaktadır. Online diyet, sağlıklı beslenmeyi öğrenmek isteyen her birey için uygun olup herhangi bir ayrım söz konusu değildir. Yüz yüze diyet hizmeti alan danışanlarımız ile araya mesafelerin girmesi, haftalık kontrollerin aksamasına neden olabilmektedir. Sağlıklı ve doğru beslenmeyi öğrenip bunu bir yaşam şekli haline getirebilmek için, kişinin diyetisyeni ile süreklilik arz eden bir iletişim halinde olması ve bu iletişimi kesmemesi gerektiğinden ötürü, bu durum danışanın diyetini kötü yönde etkileyebilmektedir. Bu süreçte özellikle koşulların el vermediği meşguliyet ve mesafeler gibi durumlarda yüz yüze görüşmeler pek mümkün olmamaktadır. Bu noktada da online diyetler son derece yardımcı ve etkili bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Diyetisyeniniz tarafından sıkı takip edebileceğiniz bu uygulama sayesinde, hem kolayca sağlıklı beslenmeyi hayatınıza adapte edebilir hem de diyetisyeniniz ile sık görüşme imkanı bularak daima irtibatta kalabilirsiniz. 

 • Diyetisyene gidemeyecek kadar hızlı bir hayat temponuz varsa ve kendinize vakit ayırmakta zorlanıyorsanız
 • Diyet sürecinde sürekli olarak motivasyona ihtiyaç duyuyorsanız
 • Kilo probleminizi aşmakta zorlanıyorsanız
 • Size uygun diyet programınızı oluşturmak için diyetisyene gitmeye çekiniyorsanız
 • Diyetisyeniniz farklı bir şehir veya ülkede ise 
 • Doğru beslenme ile sağlığınızı korumak istiyorsanız
 • Beslenmeye bağlı ya da doğru beslenmenin tedavinin bir parçası olduğu bir rahatsızlığa sahip iseniz
 • Ulaşım sıkıntısı çekiyorsanız
 • Diyetisyeniniz ile araya mesafe girdiyse

online diyet, sizin için oldukça iyi bir seçenek olacaktır. 

Her Yerden Diyet İmkanı

Diyet, yalnızca kilo alıp vermek isteyen kişiler için değil sağlıklı beslenmek isteyen her bireyin yapması gereken bir uygulamadır. Bu sayede kaliteli yaşam standartlarına sahip olabilir ve sağlıksız beslenmeden doğabilecek olan sorunları engelleyebilirsiniz. Yüz yüze  diyet hizmetimiz sayesinde sizlere bu konuda yardımcı olabiliriz ancak eğer çeşitli sebepler ile seanslara katılma imkanınınız yoksa sizlere farklı bir hizmet sunarak gereken desteği sağlayabiliriz. Farklı şehirlerde yaşayan ya da ulaşım sıkıntısı ve vakit sıkıntısı gibi sorunlar yüzünden yüz yüze diyet hizmetimizden yararlanamayan danışanlarımız için online diyet hizmeti vermekteyiz. Bu hizmet kapsamında, sizlere değişen fiziksel ve genetik özelliklerinize göre kişiye özel bir diyet programı düzenleyerek bu programın düzenli olarak yenilenmesini sağlıyoruz. Bu şekilde, diyetisyeniniz tarafından sıkı bir takip altında olmanızı sağlıyoruz ve tüm bu işlemler için danışmanlık ofisine gelmenize gerek kalmadan dilediğiniz her yerden bizlere ulaşabiliyorsunuz.

Pandemi öncesinde de uyguladığımız ancak tercih edilirliği pandemi sonrasında daha da artan bu uygulama, diyet yapmak isteyen ancak var olan şartlardan ötürü seanslara katılamayan danışanlarımız için oldukça faydalı bir uygulama oldu. Bu uygulamadan faydalanmanız için herhangi bir kısıtlama ise mevcut değil. Dilediğiniz her an her yerden danışmanlık hizmeti almanız mümkün.  Bu hizmetin asıl amacı ise siz değerli danışanlarımıza sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazandırarak kaliteli bir yaşam sunmak. Sizlere yalnızca bir telefon kadar uzağınızda olduğumuzu lütfen unutmayın.

Online Diyet ile Normal Diyet Farkı

Online diyet ve yüz yüze diyet birçok konu hakkında ortaklıklara sahip olmakla birlikte , birbirlerinden ayrıldıkları çeşitli noktalar da bulunmaktadır. Var olan temel fark, online diyette görüşmelerin telefon ile veya bilgisayarda sesli veya görüntülü, mail ortamında ya da çeşitli uygulamalar üzerinden gerçekleşmesidir.

Online diyet, sağlanan zaman tasarrufu konusunda yüz yüze gerçekleştirilen diyete oranla daha avantajlıdır ve kendinize vakit ayırmanız için daha fazla olanak sağlar. Danışmanlık hizmeti almak ve diyetisyeninizle görüşmek için herhangi bir uğraş göstermenize gerek kalmadan bu işlemi bir bilgisayar ya da telefon yardımı ile tek tuşla uzaktan gerçekleştirmeniz mümkündür. 

Ayrıca online diyet sizlere diyetisyeniniz ile sürekli iletişim içinde olma olanağı sağlayarak diyette süreklilik sağlanması açısından yardımcı olurken, pandemiden bu yana sosyal mesafenin sağlanması açısından da daha tercih edilirdir. Ancak seans internet üzerinden gerçekleştirildiğinden teknolojik aksamalar meydana gelebilir. Yüz yüze diyette ise, diyetisyeniniz ile birebir görüşerek daha sağlıklı bir iletişim kurmanız mümkündür çünkü diyetisyen danışanının her hal ve hareketinden hasta hakkında fikir sahibi olarak seansı buna göre yönetir ve bir program hazırlar. Online diyet hizmetlerinden faydalanmak için danışanın bir teknolojik okuryazarlık seviyesine sahip olması gerekmekle birlikte teknolojik bazı ekipmanlara sahip olması da gerekir. Bu durum, ofis danışmanlığı için geçerli değildir. Online diyette ölçümlerinizin yapılması için merkeze gelmeniz gerekmezken bu işlemi farklı şekillerde gerçekleştirebilirsiniz.

Online Diyetisyenlik Fiyatları - 2022 Diyetisyen Ücretleri

Online olarak alacağınız diyet hizmetimizin fiyatlandırması size özel yapılacak programlamaya göre belirlenmektedir. Size en uygun diyet ve online görüşme programını oluşturmak için bize ulaşabilirsiniz.

Online Diyetisyen

Son zamanlarda pandeminin de etkisiyle beraber insanların en büyük sorunlarından biri de sürekli ve sağlıksız alınan kilolar oldu. Bu kilolar uzun zamanda kişide ciddi sağlık problemlerine yol açmakta. Sadece fiziksel sorunlarla kalmayıp çevreden gelen kiloya ilişkin eleştirilerle de kişide derin psikolojik yaralar açmaya başlamıştır. Bu tarz sıkıntılarla karşı karşıya kalan bireylerde çevreden gelen baskıyla beraber bunun bir çözümünü arama durumu başlar. Böyle durumlarda akla en ön sırada diyetisyene gitmek fikri gelir. Diyetisyen seçerken de genelde çevreden tavsiyeler üzerine bir seçim yapılır. Çünkü kişinin diyete başlamasında alanında uzman ve ikna kabiliyeti yüksek bir diyetisyenle bu yola çıkması doğru bir tercih olacaktır. Peki ya etrafınızda bu kriterlerde bir diyetisyen bulamadıysanız?

Diyetisyen Onur Demir Kimdir?

Ankara Bahçelievler'de danışanlarına yardımcı olan Onur Demir, Yüksek İhtisas Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden mezun olmuştur. Data detaylı bilgi için Hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

Son yıllarda teknoloji kullanımının da yaygınlaşması ile birlikte online platformun sunduğu hizmetlerden yararlanarak herhangi bir yere gitmeden siz de online diyetisyen hizmetine çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Elinizde internet erişimi bulunan herhangi bir telefon, tablet veya bilgisayar aracılığı ile dilediğiniz diyetisyenden randevu alabilirsiniz. Diyetisyeninizle online olarak sesli, görüntülü ve yazışma ile görüşmeler yapıp ister haftalık ister aylık değerlendirmeler yapabilirsiniz. Diyetisyeninizle beraber size özel olarak diyet listenizi oluşturup bir disiplin içerisinde bu süreci profesyonelce yönetmeyi başarabilirsiniz.

Diyetisyeninizin online görüşmelerinizde size özel olarak vereceği tüyolar sayesinde kilo verme süreciniz daha rahat ve kontrollü geçecektir. Bu görüşmelerden sonra hedeflerinizi belirleyerek sağlıklı bir şekilde kilo vermeye başlayabilirsiniz. Diyetisyeninizle online olarak yapacağınız haftalık görüşmeleriniz sayesinde ilerlemelerinizi düzenli olarak görebileceksiniz. Sağlıklı ve fit görünüme kavuşmak için bir profesyonelle birlikte çalışmak size diyet konusunda zorluk çektiğiniz anlarda da yardımcı olacaktır.

Online Diyet Danışmanlığı

Diyet listenizde o gün beklenmedik bir durum mu oluştu? Ya da o an aklınıza takılan bir durum mu var? Online diyet danışmanlığı ile diyetisyeninizle aklınıza takılan konularda anında iletişim kurma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu durum sizi yalnız başınıza bu süreci ilerletiyormuş hissinden kurtararak özgüveninizi yükseltecek ve herhangi bir durumda başvuracağınız alanında uzman diyetisyeninizin varlığı sizin bu zorlu süreçteki en büyük motivasyon kaynaklarınızdan biri olacaktır.

Online diyet sürecinizi belirlemek, görüşme yapmak, destek almak ve diyet programınızı oluşturmak için bize 0539 372 02 36 telefon numaramızdan ya da Whatsapp hattımızdan hemen ulaşabilirsiniz.