Sağlıklı Beslenme - Diyet Danışmanlığı

Sağlıklı beslenme, günümüzde her yaş grubundan insanın besin ihtiyaçlarını karşılaması ve daha konforlu bir hayat yaşaması açısından büyük bir öneme sahiptir.

Çocukluktan başlayarak yetişkinlik ve yaşlılık dönemlerine kadar, toplumsal anlamda bir beslenme kültürünün olması son derece önemlidir. Özellikle kritik yaş gruplarından başlayarak tüm bireylerin en sağlıklı beslenme sistemine sahip olması, günlük yaşamı da önemli ölçüde etkiler. Bu nedenlere bağlı olarak da sağlıklı beslenmeyle alakalı destek vermek amacıyla, diyet danışmanlığı hizmeti sık sık tercih edilir. Diyetisyenler tarafından verilen danışmanlık hizmeti ile birlikte, daha konforlu bir günlük yaşama ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Beslenme Danışmanlığı Nedir?

Beslenme ya da diyet danışmanlığı hizmeti, günümüzde en çok aranan sorulardan biri olarak görülmektedir. Genel tanımı ile beslenme danışmanlığı almak isteyen kişiler, kısa ya da uzun süreli bir beslenme programına adapte olmaya çalışacağını bilmelidir. Sağlıklı beslenme kavramı günümüzde yoğun tempoyu en iyi şekilde kaldırmak adına kritik bir detay iken, bu hizmet sayesinde konforlu bir yaşam alanı kurabilmek mümkün hale gelir. Dolayısıyla da kişinin daha doğru bir beslenme programı ile daha iyi bir hayat yaşaması adına uzman diyetisyenler tarafından bu tip hizmetler verilir. Özellikle son yıllarda obezite ve diğer sağlık sorunlarının git gide artış yaşadığı bilinirken, beslenme danışmanlığı hizmeti almak çok daha önemli bir konu haline gelmiştir. Özellikle de kişiye özel programlar, her kişinin yaşı, yaşam koşulları, beslenme alışkanlıkları, kronik bir rahatsızlığının var olup olmamasına göre, tamamen kişiye özel hazırlanır. Bu sebeple de diyet programlarının uzman diyetisyen tarafından oluşturulması ve doğru uygulanması gerekmektedir.

Diyetisyen Kimdir? Neler Yapar? yazımız da ilginizi çekebilir.

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı

Beslenme Danışmanı Hangi Konularda Hizmet Verir?

Hayatın birçok alanında çeşitli stres ve yoğunluklar ile baş etmeye çalışırken beslenme konusunu göz ardı edebiliriz. Sağlıklı beslenme kavramı da bu tip durumlarda sık sık sekteye uğrar. Bireylerin bu tip sorunlar ile karşı karşıya kaldığı durumlarda, beslenme uzmanları çeşitli konu başlıkları altında hizmet vermeye devam ederler. Hastalık durumlarında beslenme düzeninin bozulduğu ve kişilerin bu konuda zorluk yaşadığı bilinirken, uzman doktorlar bu anlamda katkı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kilo vermek ya da kilo almak isteyen bireyler de, beslenme düzeni hakkında gereken bilgileri uzmanlar tarafından alabilirler. Aynı şekilde kilo koruma yöntemine başvurmak isteyenler de önemli detayları öğrenerek, beslenme alışkanlıkları konusunda bir düzen sahibi olabilirler.

Çok geniş çaplı bir tercih havuzu barındıran bu alanda, hamile kadınlardan çocuk bireylere kadar da farklı konularda destek alınabilmektedir. Genel bağlamda bir özet çıkarmak gerekirse de aşağıda detaylarını verdiğimiz konular hakkında diyet danışmanlığı hizmeti alınabilir.

Sağlıklı Beslenme

Birçok insanın hayalini kurduğu, fakat bir türlü düzene oturtamadığı sağlıklı beslenme konusunda destek alınabilmektedir. Özellikle günlük yaşamı son derece yoğun geçen kişilerin düzenli bir beslenme programı yaratma anlamında zorluk yaşadığı bilinir. Bu konuda da en büyük artı değer uzmanlar tarafından sağlanan düzenli ve sağlıklı beslenmeyle alakalı olur. Temel besin gruplarından katkı alınmasını sağlayan uzmanlar, özellikle de ara öğünler konusunda hassas bir tutum sergileyerek kendilerine başvuran kişilere düzenli bir program yaratırlar. Bunun sonucunda da, tüketilen besinlerde öğünlerin miktarından çeşitlerine kadar pek çok kalemde uzmanlar tarafından tavsiye verilmiş olur.

Egzersiz Öncesi ve Sonrası Beslenme yazımız da ilginizi çekebilir.

Kilo Alma

Kilo alma dendiği zaman pek çok kişinin korkulu rüyası haline gelen bu durum, sağlıklı bir biçimde alındığı takdirde vücuda katkı sağlayabilir. Özellikle kilo alırken bir sorun yaşamak istemeyen bireylerin bu kapsamda uzmanlardan destek alması şarttır. Sağlıklı beslenme konusunda uzmana danışarak kilo alma hedefinde olan kişilerin bu sayede sorunsuz bir şekilde kilo almaları sağlanır. Zayıf olmaktan şikayetçi olanlar ya da kilo almak için farklı nedenleri olanlar, uzman yardımı eşliğinde bu amaçlarına ulaşma şansı elde ederler. Her birey için kilo almak bir risk taşısa da, uzman gözetimi altında bu istek çok sağlıklı bir şekilde karşılanabilir.

Kilo Alma konusundaki detaylar da ilginizi çekebilir.

Kilo Verme

Yine çok sayıda bireyin günümüzde fazla kilolardan dolayı şikayetçi olduğu bilinir. Uzman desteği olmadan internet üzerindeki bilgilere dayanarak yapılan diyet ve programlar, genellikle daha kötü sonuçlar ile tamamlanır. Dolayısıyla da kilo alırken olduğu gibi kilo verirken de bir diyetisyene başvurarak en sağlıklı programı çıkarmak en mantıklısı olacaktır. Özellikle sağlıklı beslenme konularında desteğe ihtiyacı olan ve kilolarından kurtulmak isteyen bireylerin bu kapsamda kilo vermek adına uzmanlara başvurması sayesinde, kilo verirken hem daha sağlıklı bir şekilde beslenme düzeni oturtulur, hem de ileriye yönelik ideal vücut ağırlığının korunabilmesi sağlanmış olur. Özellikle spor ile sağlıklı beslenmeyi bir arada tutmak isteyen bireylerin, bu kapsamda bir diyetisyenle görüşmeleri şarttır.

Kilo Verme - Zayıflama konusunda bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Gebelikte Beslenme

Hamile kadınların kendi sağlıklarını korumaları kadar çocuklarının da sağlıklı bir şekilde büyümeleri adına dikkat etmeleri gereken detaylar bulunur. Bebeklerin hem zihinsel hem de bedensel gelişimlerini en sağlıklı biçimde tamamlamalarının yanı sıra, sağlıklı beslenme kavramı anne adayları için de çok önemlidir. Bu bağlamda da diyetisyenden alınan destekler ile hem anne adayının hem de çocuğunun 9 aylık süre boyunca en iyi şekilde beslenmeleri adına fayda sağlanmış olur. Annenin günlük protein ihtiyacından enerji gereksinimine kadar pek çok detay, uzman kişiler tarafından bir program halinde sunulur. Dolayısıyla anneye sağlanan program, hem anne hem de çocuk için büyük bir öneme sahiptir.

Emzirme Döneminde Beslenme

Emzirme dönemi, bebeğin en sağlıklı şekilde büyümesi, gelişim sağlaması, bağışıklık sisteminin güçlenmesi adına kritik dönemlerden biridir. Gebelik boyunca vücut yağı şeklinde depolanan enerji ve annenin aldığı besin gruplarından gelen enerji, süt üretimi için en önemli iki kaynaktır. Dolayısıyla da gebelik sırasında sağlıklı beslenme için tavsiye alan annelerin emzirme döneminde de aynı tavsiyeleri alması büyük bir öneme sahiptir. Bebeğinin emzirme dönemindeki tüm ihtiyaçlarını en sağlıklı şekilde karşılamak adına, diyetisyene danışılarak yapılan beslenme programı sayesinde, bebek emzirme dönemini en sağlıklı biçimde geçirirken, anne de bu sayede kendini daha zinde ve sağlıklı hissedecektir.

Hamilelik ve Emzirme Döneminde Beslenme konusunda bilgi almak için yazımıza göz atabilirsiniz.

Sporcu Beslenmesi

Spor ile içli dışlı olan kişiler, aktiviteler sırasında enerji sarf ettikleri için enerji ihtiyacını yenilemek zorundadır. Dolayısıyla da bir yandan spor ile meşgul olurken bir yandan da sağlıklı beslenme programına uymaları büyük bir öneme sahiptir. Gerek karbonhidrat gereksinimi, gerekse de sıvı tüketimiı konusunda bilinçli hareket etmek, daha sağlıklı bir spor serüvenini beraberinde getirir. Özellikle sporu bilinçli bir şekilde yapmak isteyen sporcuların, hem spor öncesi hem de spor sonrasındaki beslenme sistemine dikkat etmesi gerekir. Bu noktada da karşılarına çıkan sağlıklı beslenmeyle alakalı destek hizmeti, vücutlarına almaları gereken besinlerin miktarlarını doğru şekilde düzenleyecektir.

Bağırsak Dostu Besinler yazımız da ilginizi çekebilir.

Sporcu Beslenmesi yazımız da ilginizi çekebilir.

Hastalıklarda Beslenme

İnsanların zaman zaman başa çıkmak zorunda kaldığı bazı kronik ya da  sonradan ortaya çıkan hastalıklar olabilir. Bu hastalıklar, beraberinde getirdiği iştahsızlık ya da fazla iştah gibi faktörlerle beslenme düzenine olumsuz etkiler yaratır. Bu noktada da en önemli detaylardan biri, sağlıklı beslenme programı yaratmaktan geçer. Diyetisyenler, bu konuda da destek vererek hastalıklı dönemlerde ve hayatınızın bir parçası olan rahatsızlığınızı da olumlu yönde etkilemeyi kapsayacak şekilde, besin ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlar.

Hastalıklarda Beslenme konusunda bilgi edinmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Online Beslenme Danışmanlığı

Yoğun iş ya da hayat temponuz içerisinde diyetisyen ofisine gitmeye zaman ayıramıyor olabilirsiniz. Ev veya işyerinizde, görüşme için uygun olabileceğniz bir zaman diliminde, yüz yüze görüşmelere gerek kalmadan internet üzerinden online beslenme danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Bu sayede sağlıklı beslenme ile ilgili kafanıza takılan tüm sorulara yanıt aldığınız gibi, diyet programınızı diyetisyeninizle birlikte online görüşmelerle yürütebilirsiniz.

Online Diyet hizmeti hakkında bilgi almak ve online diyet paketlerimizi incelemek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Yüz Yüze Beslenme Danışmanlığı

Diyetisyen Onur Demir, Ankara’da kendi sağlıklı beslenme ve diyet danışmanlığı merkezinde danışanlarına yüz yüze diyetisyenlik hizmeti vermektedir. Sizler de bilgi ve randevu almak için, 0539 372 02 36 telefon numaramız ve Whatsapp hattımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.